טיול גיפים - לא סתם עוד טיול גיפים

לאלו מבינכם שמחפשים חוויה נפלאה שמשלבת טיול ברחבי הארץ עם קצת אתגר, בליווי חברים או משפחה, טיול גיפים עם חברת אשדות יכול להיות המענה המושלם עבורכם. אנו ניקח אתכם לאזורים היפים בארץ בין אם זה בוואדי ראם או בדרום הירדן ונשלב נהיגה חווייתית מלאת אקסטרים ברחבי הדיונות והנחלים הזורמים. עם חברת אשדות זה לא סתם עוד טיול גיפים.

הנה סרטון קצר שהכנו רק כדי שתוכלו להתרשם ממה שמצפה לכם:

טיול גיפים במדבר יהודה:

תחילת המסלול:

הטיול יפתח במפגש במצוקי דרגות השוכן בין ואדי ים ומדבר ומשקיף על ים המלח. כאמור נפגשים עם הגיפים ומגישים ארוחת סנדביצ'ים ופירות מרעננת.

המסלול עצמו:

לאחר המפגש אנו נתחיל בנסיעה לכיוון צפון לאורך מצוק ההעתקים שהוא למעשה רצף של מצוקים מרהיבים לאורך השוליים המערביים של בקעת ים המלח. אורכה של הנסיעה הזו הוא 25 דקות לערך שלאחריה אנו נכנס לנחל תמרים או יותר נכון לתצפית של נחל תמרים  הממוקם בצפון מדבר יהודה. הנחל מאופיין בנופים מרהיבים של מדבר יהודה וחלקו הצפוני של ים המלח והרי מואב. אבל את כל זה אנו נפרט כאשר נגיע לשם ונשמע את ההסברים של המדריך שלנו על כוס קפה ומנוחה על מחצלות. ההסבר כולו יארך כ-10 דקות ולאחריו נעלה על הגיפים ונמשיך בטיול.

לאחר חצי שעה של נסיעה שבמהלכה חזרנו לציר הראשי אנו נתחיל להרגיש שהמסלול נהיה הרבה יותר קשה. כמו חצי שעה של נסיעה מאתגרת תביא אותנו למקום שנקרא ציר בורות המים. אנו נשמע שם הסבר מעניין על איך נהגו בעבר לאגור מים בתקופות הקדומות וההיסטוריות. הציר מאופיין בציר הליכה שנמצאות בו מספר גדול של מאגרי ובורות מים שנהגו לשמש את הולכי הרגל במקום.

סיום המסלול:

המסלול מסתיים בנחל דרגה שנחשב לנחל הארוך ביותר מבין הנחלים במדבר יהודה (כ- 43 ק"מ). הנחל זורם בצפון מדבר יהודה והוא מאופיין במצוקים תלולים וגדולים בשני צדדיו. אנו נבקר בתצפית של נחל דרגה תוך כדי מנוחה והסבר קצר על תופעת השטפונות שידועה במקום ולאחר מכן נעלה חזרה על הגיפים שלנו ונחזור לאוטובוסים לאחר נסיעה קצרה של מספר דקות בודדות.

gaatonp

נחל געתון בגליל המערבי

nakiktn
 

צור קשר

אנו פה לכל שאלה או בקשה. נשמח אם תצרו עמנו קשר.

    טלפון:       052-2300-306

 

קצת על חברת איתמר

חברת איתמר עוסקת בספורט וטיולי שטח אתגריים, נשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם את המסלול המושלם עבורכם. צרו עמנו קשר 052-2300-306