מדריך לאחסנה וטיפול בציוד גלישה

לפניכם מדריך קצר שיעזור לכם לשמור על הציוד שלכם טוב יותר, ולטפל בו בצורה נכונה.
באופן כללי יש לאחסן את הציוד במקום מוצל ויבש ( לא במקום חשוף לשמש ) מאוורר ללא אדים לחות וכ"ו, אחרת הציוד ירקב ( הטקסטיל חבלים רצועות וכ"ו ) או יחליד עם מדובר בברזלים וציוד מתכתי. המוצר הרגיש ביותר הוא כמובן החבל במידה והחבל התלכלך בבוץ יש לשטוף אותו בחזקה במים קרים אפילו מספר פעמים, אחרת הבוץ חודר לתוך ליבת החבל וגורם לו להתפורר. לא כדאי להשתמש בחומרים כימיים סבונים וכ"ו אלא במים בלבד, את החבל יש לייבש לחלוטין לפני אחסנה. עדיף לא לייבש בשמש כמו כן חשוב לחפוס את החבל היטב לפני ולהוציא לו את הפיתולים. איחסון חבל עם פיתולים גורם להרס החבל במיוחד אם מדובר באחסון ממושך, כל מה שנאמר בנוגע לחבלים נכון לכול הטקסטיל דהיינו : רצועות ורתמות.
טבעות ואמצעי חיכוך: מוצרים אלו פחות רגישים כדי לשמור על הטבעות במצב עבודה טוב יש לנקות אותם מדי פעם בהתאם לתדירות השימוש אם הטבעות התלכלכו בבוץ יש לשטוף אותם בחזקה וליבש אפשר ליבש ברזלים בשמש אך לאחר מכן כדאי לשמן אותם עם ספריי שמן, המיוחד באיזור הסגר וההברגה. גם ללא שטיפה מומלץ לשמן את הטבעות לעיתים לא דחופות משום שחול ואבק אינם מאפשרים לסגר לנוע בצורה חופשית.

       

About The Author

Leave A Comment

 

צור קשר

אנו פה לכל שאלה או בקשה. נשמח אם תצרו עמנו קשר.

    טלפון:       052-2300-306

 

קצת על חברת איתמר

חברת איתמר עוסקת בספורט וטיולי שטח אתגריים, נשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם את המסלול המושלם עבורכם. צרו עמנו קשר 052-2300-306