טיול בירדן

תחילת הטיול:

את הטיול אנו נתחיל  בכפר שמח הנודע בהיותו כפר נטוש ונסיים את המסלול במה שידוע כערבה הירדנית. אורכו של המסלול הוא כיומיים והוא מיועד לאלו מכם שאוהבים ללכת.

דרגת הקושי של המסלול היא בינונית

הטיול עצמו:

כאמור הטיול עצמו מתחיל בואדי שמח הממוקם כ-10 ק"מ דרומית לשובך. הנחל נמצא בהרי אדום שבירדן הסמוכה. המסלול עצמו הוא במגמת ירידה שאורכם שעות ספורות (3) ובסיומו אנו נמצא את עצמנו מול אבן חול אדומה באזור מרהיב ביופיו המוקף קניונים בואדי פייד שמח, וניתקל על הדרך באוכלוסיית הרדופים שככל שנלך ונעמיק בדרך אנו נגלה שהיא הופכת להיות יותר ויותר צפופה וכן אנו נבחין כי זרימת הנחל עקב כך הופכת לאיטית יותר.

בהמשך ההליכה אנו נגלה שהמסלע השתנה שוב ואנו נגלה כי הערוץ נעשה קניוני יותר ואנו נראה קו מגע בין אבל החול לאבן הגרניט. אנו נראה כי זרימת הנחל באזור זה התגברה. לאחר מכן נעבור לאזור בו מתחילים המפלים

מפל ירדן

מפל הירדן טומן בחובו מספר מפלים מדהימים עם אבן גרניט. מי המפל ראויים לשתייה אם כי אנו ממליצים לסנן אותם דרך פריט לבוש כלשהו. גובהם של המפלים שונה כאשר שלושת האחרונים נחשבים לגבוהים ביותר ובתחתית כל אחד מהם ישנה בריכה שאפשר לשחות בה וליהנות ממים מרעננים ותחושה נעימה. בסוף המפלים צפויה לנו הליכה רגלית של כשעתיים כשבסופה נגיעה לתחילת הנחל.

צפו בסרטון הקצר

 

צור קשר

אנו פה לכל שאלה או בקשה. נשמח אם תצרו עמנו קשר.

    טלפון:       052-2300-306

 

קצת על חברת איתמר

חברת איתמר עוסקת בספורט וטיולי שטח אתגריים, נשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם את המסלול המושלם עבורכם. צרו עמנו קשר 052-2300-306