טיפים וסודות של אנשי מקצוע

כאן תוכלו לצפות בקטעי ווידאו קצרים שיעשירו ויעמיקו את הידע המקצועי שלכם במגוון נושאים בתחום פעילות הגלישה.
לדוגמא: פיתרון תקלות בגלישה, עמדה צפה, שיטות חיכוך ונעילה בעזרת מכשיר שמינית, ועוד.

להסבר מפורט על כיצד לבצע קשרים, ומושגי יסוד בחבלים.  

שינוי כיוון באבטחה - יתרונות ודגשים

בפרק זה תוכלו לצפות כיצד להתגבר על אחת הבעיות באבטחה מלמעלה. כאשר אתם מאבטחים אתם רוצים להיות בשפת מצוק ולהיות בקשר עין עם הגולש על מנת להדריך אותו במהלך הגלישה, ולעזור לו במקרה תקלה, אך הדבר יוצר בד"כ בעיה של אחיזת חבל האבטחה לפני מכשיר האבטחה במקום מאחוריו כנדרש, שמשמעותה מעט מדיי חיכוך והרבה כח שנדרש להפעיל כדי לבלום גולש שעוזב ידיים. שינוי כיוון הוא פתרון קל ופשוט שתוכלו לבצע על מנת להתגבר על בעיה זו.

שמינית -רמות חיכוך שונות

בפרק זה תוכלו לצפות כיצד ניתן להשתמש בשמינית שהוא אביזר החיכוך הנפוץ ביותר, בשיטות שונות וברמות חיכוך שונות בהתאם למספר משתנים על מנת לקבל את רמת החיכוך המתאימה לכם ספציפית. חלק מהמשתנים הם משקל הגולש, קוטר החבל, מצב החבל (רך או קשה), אורך החבל וכן הלאה. גלישה ברמת חיכוך שאינה מתאימה לכם יכולה להביא לכוויות בידיים או מצב שאתם "נלחמים" בחבל כדי לרדת. כמו כן תוכלו לראות איך להשתמש בשמינית במצב של גולש אחרון עם 2 חבלים ולהמנע מהפיתולים שמקשים מאוד על הגלישה.

יסודות הגלישה - מצב גולש נכון

בפרק זה תוכלו לצפות כיצד צריך להיות מצב גולש נכון או לאיזה מצב צריך להכניס את הגולש על מנת שיגלוש בצורה נכונה.
גולש שיורד ללא הדרכה או ללא ניסיון בד"כ עושה את 4 הטעויות הנפוצות שהם: 1 החזקת חבל ביד החלשה. 2.הצמדת רגליים. 3.כיפוף רגליים. 4. ניסיון לעמוד על המסלע בדרך.

עגינות וחלוקת משקלים

בפרק זה תוכלו ללמוד מהו העיקרון של חלוקת משקלים בעגינה וכיצד לבונות מערכת של חלוקת משקלים בסיסית שבה ישנם 2 עיגונים שכל אחד מהם הינו 50%. את המערכת נבנה בעזרת סלינגים וטבעות כמו כן תלמדו לאבטח את המערכת בהמשך הסרטון תוכלו ללמוד כיצד לבנות מערכת מורכבת יותר של חלוקת משקלים שבה כל עיגון נושא 30% מהעומס, כמובן שמערכת כזו דורשת יותר סלינגים (רצועות תפורות) וטבעות.

חפיסת חבל נכונה - דגשים ושיטות

כאשר אנו חופסים את החבל אנו נתקלים במספר בעיות: 1.קצב איטי. 2.אין מקום ביד/הידיים מתעייפות מחפיסת חבל גדול. 3. החבל אינו מהודק דיו ומתפרק בהליכה. בפרק זה תלמדו כיצד לחפוס חבל בצורה קלה ומהירה, נוחה ומקצועית שתעזור לכם להתגבר על הבעיות הנ"ל.

גלישה עם תרמיל - חסרונות ופתרונות

בפרק זה תוכלו לצפות כיצד נכון לעבור מגלישה חיובית לשלילית. כמו כן תוכלו לראות ולשמוע על הבעיתיות והקושי שיש בגלישה עם תרמיל כבד על הגב. גולשים רבים אינם מודעים לכך ומגיעים למצבים מאוד לא נעימים ואפילו מסוכנים כתוצאה מגלישה עם תרמיל כבד. בפרק זה תוכלו לראות כיצד להמנע ממצב זה.

קשר פורסיק - דגשים

קשר פורסיק הינו הקשר הנפוץ ביותר בפתרון תקלות וחילוץ. בפרק זה תוכלו לצפות מהם הדגשים בקשר פורסיק. אורך נכון של פורסיק הוא לא ארוך מדיי ולא קצר מדיי. כמו כן מה הם הדגשים החשובים לקשר עצמו על מנת שיינעל בצורה אופטימלית ושיטות שונות של קשרי פורסיק.

פיתרון תקלה בעזרת יתרון מכני אשדות סנפלינג

בפרק זה תוכלו לצפות כיצד לפתור תקלות שנוצרו במהלך גלישה על חבל הגלישה או על חבל האבטחה כאשר לא בניתם את עמדת הגלישה בשיטת עמדה צפה (ראה פרק קודם). הפתרון כפי שתראו נקרא יתרון מכני או רווח כח שפירושו יצירת מערכת שמאפשרת לנו להרים משקל תוך הפעלת מעט כח ביחס לכח שהיה נדרש להרים את אותו משקל אם לא היינו בונים מערכת כזו של רווח כח.

עמדה צפה - נעילת מכשיר חיכוך

בפרק זה תוכלו לצפות באופן בו נועלים מכשיר חיכוך, במקרה זה שמינית, בשתי שיטות. השיטה הראשונה היא שני חצאי קביעה שהיא השיטה המתאימה לנעילת כל מכשיר חיכוך. ובשיטה נוספת המתאימה רק לשמינית. כמו כן תוכלו לצפות כיצד בונים עמדה צפה שהיא השיטה הפשוטה והיעילה ביותר לפתרון תקלות הנוצרות לגולש במהלך הגלישה על חבל הגלישה כגון חולצה או שיער שנתפסו במכשיר החיכוך.

חלוקת משקלים תוך שימוש בציוד מינימלי

בפרק זה תוכלו ללמוד כיצד ליצור מערכת של חלוקת משקלים במינימום ציוד. מערכת חלוקת משקלים מצריכה כמות לא קטנה של סלינגים (רצועות תפורות) וטבעות. לעיתים אנו נתקלים במצב בו אנו בשטח ללא הציוד הנדרש למערכת בזבזנית ואנו נדרשים לפתרון יצירתי החוסך מאתנו ציוד רב.

מפתח זוית בחלוקת משקלים

בפרק זה תוכלו ללמוד על נושא מפתח זווית בעגינות. מפתח זווית הינו למעשה הזווית שנוצרת בין מספר עגינות בחלוקת משקלים תלמדו מהו מפתח זווית אידיאלי ומהו מפתח זווית גרוע ומהם ההשלכות של מפתח זווית לא טוב, וכיצד ניתן לתקן מערכת חלוקת משקל שיוצרת מפתח זווית לא טוב.

אומגה

סנפלינג בנחל תמרים

סנפלינג בנחל קומרן

צילומים על ידי דני ינאי: www.israelpics.com

 

צור קשר

אנו פה לכל שאלה או בקשה. נשמח אם תצרו עמנו קשר.

    טלפון:       052-2300-306

 

קצת על חברת איתמר

חברת איתמר עוסקת בספורט וטיולי שטח אתגריים, נשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם את המסלול המושלם עבורכם. צרו עמנו קשר 052-2300-306