אשדות טיולי אתגר - המסלולים - אומגה מושג יסודי

אומגה

לאלו מכם שמחפשים אתגר וחוויות, אומגה יכול להוות פתרון מעולה. במהלך פעילות האומגה אנו נקשרים לרתמה ובאמצעות ציוד מותאם גולשים מגובה רב מצד אחד לצדו האחר במהירות רבה. ללא ספק מפחיד, מלא אדרנלין ועונה על ההגדרה של אקסטרים!

לנו כגולשים באומגה אין שליטה כלל אלא אך ורק למדריך שמפעיל אותנו מה שתורם לתחושת הפחד והאתגר שכן אנו נאלצים להסתמך באופן מלא על אדם אחר. לאלו מכם שרוצים אפילו עוד יותר ריגוש, ניתן להחליף את הרתמה הקדמית לרתמה אחורית. לרוב, הגולשים מתחברים לרתמה קדמית שכן זה מעניק להם תחושה גדולה יותר של בטיחות לעומת זאת כאשר אנו מתחברים לרתמה אחורית אנו כלל לא מרגישים את המתיחה של החבלים וזה יותר תחושה של ריחוף באוויר.

באתר של אשדות ניתן לצפות בגלישת אומגה עם רתמה אחורית. הפעילות מתאימה לכל הגילאים (מגיל 3) וניתן לשלב גלישה של ילד ומבוגר יחדיו לקטנים מבינינו שמפחדים לעשות זאת לבד. פעילות האומגה של אשדות מוצעת במספר מקומות בארץ: מצוק דלתון, מחצבות קדומים, מערת לוזית ועוד.

גלישה במצוק שילת

אומגה בשונה מסנפלינג מאופיין במספר אלמנטים שמפרידים ביניהם כגון מהירות הגלישה, אביזרים והיעדר שליטה.

בגלישת סנפלינג, מהירות הגלישה היא נמוכה יחסית אך במהלך גלישה באומגה אנו מרגישים בהבדל ניכר במהירות הגלישה שכן באומגה המהירות גבוהה יותר משמעותית שכן האביזרים שמשמשים לגלישות השונות שונים. בגלישה רגילה משתמשים באביזרי חיכוך שונים כמו שמינית ולעומת זאת, באומגה, אין אביזרי חיכוך אלא גלגלות שבאופן טבעי הופכות את הגלישה באומגה להרבה יותר מהירה.

בנוסף, בגלישה רגילה יש לנו שליטה על קצב הגלישה כאשר באומגה אין לנו שום שליטה, כגולשים על מהירות הגלישה, והשליטה המלאה היא בידי המדריך.

אז מה זה אומגה?

אומגה ( או בשמה הלועזי Zip-Line) היא למעשה פעילות אקסטרים שבמהלכה נקשרים לרתמה וגולשים מצד אחד לצד אחר בגובה רב כשכוח המשיכה הוא למעשה הכוח המניע.

 

צור קשר

אנו פה לכל שאלה או בקשה. נשמח אם תצרו עמנו קשר.

    טלפון:       052-2300-306

 

קצת על חברת איתמר

חברת איתמר עוסקת בספורט וטיולי שטח אתגריים, נשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם את המסלול המושלם עבורכם. צרו עמנו קשר 052-2300-306